17.04.2016

ZAWODY KARABINOWE

"W CELOWNIKU SNAJPERA"

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

 

10.01.2016

Jak co roku Klub Strzelecki "Baszta" Gryfice wraz z przyjaciółmi ze Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego zorganizował i przeprowadził zawody strzeleckie, z których całkowity dochód przeznaczyliśmy na wsparcie 24 finału WOSP zorganizowanego w Gryficach. Zostały rozegrane dwie konkurencje w strzelaniu dynamicznym z pistoletu centralnego zapłonu oraz jedna konkurencja dynamiczna z karabinu centralnego zapłonu.

W tym roku nasza orkietra zagrała na kwotę 1 648,07 zł.

Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy.

Foto MAGNUM

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

 

28.11.2015

Zawody Strzeleckie "Zakończenie Sezonu"

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

16.09.2015

Zawody Strzeleckie "Powitanie Jesieni"

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

25.07.2015

Zawody Strzeleckie "Letni Patrol"

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

25.07.2015

Zawody Strzeleckie "Letni Patrol"

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

25.06.2015

Warsztaty strzeleckie dla SP Wyszobór

W czwartkowe przedpołudnie na naszej strzelnicy pojawiła się grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wyszoborze. Uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami broni oraz bezpiecznym posługiwaniem się bronią palną. Po zakończonym instruktażu odbyło się strzelanie.

 

21.03.2015

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W CELOWNIKU SNAJPERA

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

 

WOSP 2015

Klub Strzelecki "Baszta" Gryfice jak co roku wraz z przyjaciółmi ze Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego zorganizował i przeprowadził zawody strzeleckie, z których całkowity dochód przeznaczyliśmy na wsparcie 23 finału WOSP zorganizowanego w Gryficach. Zostały rozegrane trzy konkurencje w strzelaniu dynamicznym centralnego zapłonu. Kwota, którą zebraliśmy to 972,01 zł. Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy.

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

 

WOSP 2014


KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

WOSP 2013

Jak co roku w drugą niedzielę stycznia zorganizowaliśmy zawody w ramach 21 finału WOSP.W ten piękny styczniowy śnieżny dzień przyjechało na strzelnicę 27 zawodników którzy zmierzyli się w 3 konkurencjach strzelectwa dynamicznego.

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

DNI MŁODYCH 1-3 V 2013

Klub Strzelecki "Baszta" Gryfice w ramach Archidiecezjanych Dni Młodych prowdził zajęcia strzeleckie dla młodzieży. Uczyliśmy młodzież bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną jak i również prowdziliśmy naukę strzelnia z broni krótkiej i długiej.

VI zawody o puchar burmistrza 14.04.2012

Miejski Klubu Strzelectwa Sportowego Baszta kolejny raz zorganizował zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Gryfice. 14 kwietnia 2012 r. strzelnica przy ul. Niechorskiej stała się centrum strzelectwa praktycznego, szybkiego i dynamicznego północnej Polski. Mieliśmy okazję zobaczyć w akcji najszybszych strzelców praktycznych. Były to już 6 zawody zorganizowane przez MKSS „Baszta” przy współudziale Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego. W zawodach rozegrano cztery konkurencje w strzelaniu dynamicznym z pistoletu oraz jedną z karabinu. W poszczególnych konkurencjach najlepszymi zawodnikami okazali się: Tor „Wiosna”: 1 miejsce Andrzej Sulawiak, tor „El Presidente”: 1 miejsce Michał Sulawiak, tor „Patrol”: 1 miejsce Michał Malinowski. W strzelaniu dynamicznym z karabinu KBK AK czyli popularnego „Kałasznikowa” najlepszym strzelcem okazał się Michał Malinowski. Na zakończenie zawodów 16 najlepszych zawodników, rozegrało najbardziej widowiskową konkurencję strzelecką tzw. Pojedynek strzelecki. Jest to szybkie strzelanie do upadających blach, gdzie zadaniem zawodnika jest jak najszybsze ostrzelanie swojego celu tak, by znalazł się on na spodzie blach pozostałych zawodników .  Jest to widowiskowa konkurencja, w czasie której publiczności wiwatuje i głośno kibicuje zawodnikom w trakcie strzelania. System pucharowy eliminuje w każdej turze zawodnika, którego cel został ostatni ostrzelany i znalazł się na wierzchu,. Najlepszym strzelcem w tej dyscyplinie okazał się Krzysztof Kowalczyk z STS Szczecin. W klasyfikacji generalnej 1 miejsce zdobył Michał Malinowski, 2 miejsce Andrzej Sulawiak, 3 miejsce Krzysztof Kowalczyk. Nagrody wręczył zastępca Burmistrza Gryfice p. Waldemar Wawrzyniak. Celem tego typu zawodów jest doskonalenie umiejętności strzeleckich, osób i służb mundurowych, które mogą użyć broni w realnym świecie, na ulicy. Każdemu z nas powinno więc zależeć by takie użycie broni było profesjonalne, sprawne i bezpieczne dla postronnych osób.

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

 

STRONA GŁÓWNA